Гуртки

Гурток з теорії права

ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ 260

Мета. На засіданнях клубу студенти отримують додаткові можливості більш глибоко досліджувати проблемні питання загальної теорії права та держави, а також предметно розвинути власні так звані soft skills, а саме: вміння публічно виступати, готувати презентації, обґрунтовувати правову позицію та обстоювати свою думку під час дискусії. Проведення кафедральних гуртків-клубів є традиційним для багатьох університетів способом додаткової освіти та покращення професійних навичок студентів.

Формат. Засідання клубу проходять у формі онлайн конференції на платформі Zoom один чи два рази на місяць. Всі учасники конференції повинні мати ввімкнені камери та можливість спілкуватися за допомогою мікрофону. Засідання триває 80-100 хвилин та має три етапи.

1. На початку заходу виступає основний доповідач з презентацією по заздалегідь погодженій темі. Інші учасники бачать презентацію та слухають позицію доповідача за допомогою демонстрації екрану. Час доповіді становить від 15 до 20 хвилин.

2. Після виступу основний доповідач відповідає на питання присутніх, після чого відбувається модерована дискусія, обґрунтовуються альтернативні погляди та думки. Модератор секції оголошує підсумки.

3. Останню частину засідання клубу складає обговорення інших думок та позицій, що виникли внаслідок дискусії або що не стосуються попередньої тематики.

Правила. До участі в засіданнях клубу запрошуються всі охочі студенти Навчально-наукового інституту права. Записатися для участі у поточному семестрі можливо до кінця жовтня (перший семестр) або до кінця лютого (другий семестр), звернувшись до керівника клубу. Для вступу в клуб студент має пройти вступне завдання. Інформування студентів про події щодо діяльності «Дискусійного клубу 260» відбувається за допомогою спеціального каналу у Telegram.

Основний доповідач узгоджує презентацію з комітетом модераторів та заздалегідь оприлюднює у каналі Telegram висновки презентації для інших учасників, щоб у них був час підготуватися до дискусії. Теми обираються за власним бажанням студентів після їх узгодження з модераторами. Комітет модераторів може скласти перелік рекомендованих тем для обговорення.

Студенти, які не проявляють жодної активності протягом двох підряд засідань гуртка, виключаються з нього за рішенням комітету модераторів. Участь у клубі безпосередньо не впливає на результати навчального семестру та екзаменаційної сесії. Разом з тим наприкінці семестру модератори та студенти голосують за декількох кращих доповідачів та учасників дискусії, які можуть отримати рекомендаційні заохочення.

Керівник клубу: к.ю.н., ас. Бондаренко Б. Д.